משימה 2- משימת 7 ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד" 

קראו ברפרוף את תקציר הספר

המשימה שלכם היא למצוא את הערך הגימטרי של משפט המדגיש ששלמות של דבר תגיע משיתוף פעולה נכון ומעבודת צוות, ולא מחלקים נפרדים.

1.היו תמיד פרואקטיביים

פרואקטיביות הנה יזמה ואחריות אישית. אנשים פרואקטיביים מבינים שהם האחראים הבלעדיים לחייהם ולהתנהגותם. אנשים פרואקטיביים אינם מבזבזים זמן על האשמת אחרים במצבם.  משמעותה של פרואקטיביות היא שאנו אחראים למעשינו ולבחירותינו. 

הטיפ הכי חשוב להפיכתכם לפרואקטיביים הוא – אל תחכו שדברים פשוט יקרו מעצמם אלו תזמו אותם.

 2 התחילו לבצע לאחר שדמיינתם את הסוף האידיאלי -כל דבר שאנחנו עושים נוצר קודם כל בראש שלנו, בחלק של הדמיון, ורק אחר כך יוצא לפועל במציאות.

עלינו להשקיע זמן בחשיבה שתיצור מציאות ובלדמיין את החיים האידיאלים שלנו, ולפי קובי זוהי גם דרך חשובה לפתח אופטימיות. התחילו לבצע לאחר שדמיינתם את הסוף האידיאלי כל דבר שאנחנו עושים נוצר קודם כל בראש שלנו, בחלק של הדמיון, ורק אחר כך יוצא לפועל במציאות.

3. צרו סדרי עדיפויות ע"פ ארבעה סוגים:

א. דברים שהם חשובים ודחופים כמו ענייני בטיחות, אנשים שזקוקים לתשומת לבנו המידית ומציאת פתרון לבעיות בהולות.

ב. דברים חשובים אך לא דחופים כמו לבלות זמן עם האהובים שלנו, לפתח את היכולות שלנו ולשפר את הבריאות והכושר שלנו.

ג. דברים דחופים אך לא חשובים כמו שיחות טלפון ואי-מיילים רבים, בזבוז זמן רב על משימה שאיננה מועילה למטרות שלנו ועוד,

ד.דברים לא דחופים ולא חשובים שמהווים הסחות דעת שמבזבזות את זמננו כגון בהייה בטלוויזיה, בזבוז שעות על משחק וכדומה.

עלינו לשאוף להשקיע כמה שיותר זמן במשימות מהסוג השני (דברים חשובים אך לא דחופים) כמו לבנות מערכות יחסים ולהתמקד בדברים שישמשו אותנו בטווח ארוך, מכיוון שהמשוואה שתיווצר לנו היא שככל שנבלה יותר זמן במשימות מסוג זה, כך נעסוק פחות במשימות מהסוגים הנוספים שמבזבזות את הזמן היקר שלנו בחיים.

4. התמקדו במחשבה ומצבים בהם כולם מרוויחים- רבים מאתנו חושבים שכאשר מישהו אחר זוכה לפרגון או הצלחה, זה בא על חשבוננו ובהכרח מעיד שלא יישאר לנו מספיק כדי לזכות באותם הדברים. אחת מהתפיסות המזיקות ביותר ליכולת שלנו להיות מאושרים היא המחשבה שכאשר אחד מרוויח, השני בהכרח מפסיד, וההשוואה הבלתי פוסקת הזאת היא מאמללת ומקבעת.

5. שאפו להבין לפני שתשאפו להיות מובנים- אם אתם שואפים לייצר תקשורת טובה עם אנשים, כולל הקרובים לכם, ולהשפיע עליהם, אתם חייבים קודם כל להבין אותם. הדבר עומד בניגוד ליצר הבסיסי שלנו, שהוא להיות קודם כל מובנים. כאשר רובנו מאזינים למישהו אחר אנו נוטים לחשוב קודם כל אם אנחנו מסכימים איתו או לאו, ואחר כך לשאול שאלות, לנתח ולתת עצות שמסתמכות על החוויות שלנו בחיים.

 

6. הגיעו לסינרגיה עם הסביבה -"השלם גדול מסך חלקיו" - חשבו על קבוצת כדורגל שנעה על המגרש או על תזמורת שמנגנת יחדיו יצירה, והבינו את העוצמה שבשיתוף הפעולה.

היכולות שלנו משתבחות ומתעצמות כאשר אנחנו שמים את עצמנו במצבים בהם אנחנו חלק ממשהו גדול וטוב ושזוהי הדרך שלנו להארה והשראה בחיים. באותה מידה כאשר אנחנו מאחדים אנרגיה רעה יחד, אנחנו מעצימים אותה, ולכן ההרגל שלנו להתאגד סביב רעיון ומטרה חייב להיות סביב משהו חיובי וטוב. 

7. שפרו את היכולת האישית שלכם- "כמו שמשחזים את המסור"

 המסר פה הוא שכדי להתקדם אנחנו חייבים לעצור ולהשקיע מאמץ, ואנשים יעילים הם כאלו שמשקיעים בעצמם באופן קבוע ומשחיזים את הכלים החשובים ביותר שלהם - המוח, הנפש והגוף.

 

 

אחרי שסיימתם לקרוא את התקציר-כתבו את הערך הגימטרי של המשפט מטה (אם צדקתם אז תעברו למסך סיכום הנושא).

בהצלחה!

 

  • White Instagram Icon

© Copyright 2017 by the box project 

Contact Us

Tel: 0549001774

Email: info@theboxproject.co.il

Address

כפר יהושע. ת-ד 239

מיקוד 3658200